Jakość powietrza -Małopolska

 

 

 

Koniec roku już się zbliża a z nim sylwester.Sprawdzamy jakie atrakcje  przygotowały miasta małopolski dla gości ,którzy postanowią

spędzić tą noc bawiąc się na tradycyjnych imprezach pod chmurką .

Kraków

Stolica Małopolski mieszkańców zaprosi na cztery różne imprezy, które wspólnie stworzą Sylwester w Krakowie.

"Dzięki różnorodności, każdy znajdzie coś dla siebie i to często bardzo blisko swojego domu. Miłośników psów, kotów i innych zwierząt ucieszy na pewno informacja, że po raz kolejny zrezygnowaliśmy z pokazu pirotechnicznego." – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

plakat Kraków

Podczas Sylwestra w Krakowie Rynkiem Głównym zawładną kobiety. Naprzeciw Wieży Ratuszowej stanie scena, na której wystąpią: Kasia Moś, znana doskonale publiczności choćby z reprezentowania Polski w finale konkursu Eurowizji czy występów w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz Bovska, która swoim debiutanckim „Kaktusem” podbiła serca słuchaczy, a drugim krążkiem „Pysk” podtrzymała swoją pozycję jednej z bardziej interesujących polskich artystek młodego pokolenia. Sylwestrowy krakowski koncert gwiazdy wieczoru – Natalii Nykiel, która już rozkochała w sobie tysiące fanów – będzie jednym z dwóch specjalnych występów wokalistki poza trasą Total Tour 2017 promującą jej nową płytę. Szykuje się więc naprawdę szczególne wydarzenie! Na finał zagra krakowska didżejka Olivia, doskonale znana miłośnikom ambitnej muzyki klubowej zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Po raz pierwszy krakowianie będą mogli spędzać wspólnie ostatnią noc roku w TAURON Arenie Kraków. Jako pierwszy wystąpi tu zasłużony krakowski raper Szpaku wraz z Chory Band. Następnie na scenie pojawi się ceniona formacja Rasmentalism, która zagra przekrojowy materiał ze swoich dotychczasowych albumów, a także przemyci utwory z nadchodzącej płyty „Tango”. Po nich zgromadzona w TAURON Arenie Kraków publiczność usłyszy duet Łona i Webber, który przy wsparciu zespołu The Pimps wykona z pewnością swój hit „Błąd”. Zabawę sylwestrową rozkręci też z pewnością Ten Typ Mes – od albumów warszawiaka cieplej przyjmowane są tylko jego koncerty, więc z pewnością w TAURON Arenie Kraków atmosfera będzie gorąca!

Gospodarzem imprezy na Rynku Podgórskim będzie Wojciech Pijanowski, który zadba nie tylko o szczęśliwe przywitanie Nowego Roku, ale i zapewni uśmiech fortuny mieszkańcom stolicy Małopolski na cały 2018 rok. Zanim popularny prezenter przedstawi największe przeboje dla starszych i młodszych, raper L.U.C wraz z Krystyną Prońko udowodnią, że muzyka łączy pokolenia. Ułatwi im to Boba Jazz Band: jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących tradycyjny, niesamowicie swingujący jazz, który z całą pewnością rozgrzeje publiczność w ten sylwestrowy wieczór.

Swingująco i tanecznie będzie też w nowohuckiej Alei Róż, gdzie o rozruszanie publiczności zadbają Companions. Przed i po koncercie o uwagę publiczności powalczą Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, i Michał Wasilewski, znany jako dj Vasil. Stoczą oni „didżejską bitwę na utwory”, prezentując taneczną muzykę rozrywkową różnych pokoleń.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Do TAURON Areny Kraków obowiązują jednak bezpłatne wejściówki dystrybuowane w serwisie Evenea.pl. Pierwsza pula już jest dostępna, a kolejne pojawią się w serwisie 14 i 27 grudnia.  

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizatorzy Sylwestra w Krakowie, przygotowali niespodzianki na powitanie Nowego Roku. Oczywiście – nie zabraknie wspólnego odliczania do północy!

Zakopane

Wzorem ubiegłego roku,na miejsce organizacji imprezy sylwestrowej wybrano Dolną Rówień Krupową w Zakopanem, która pomieści kilkadziesiąt tysięcy osób.Telewizja Polska i Miasto Zakopane podczas konferencji prasowej zaprezentowali gwiazdy tegorocznego Sylwestra.

plakat Zakopane

Wystąpią zagraniczne gwiazdy: Thomas Anders z Modern Talking, Limahl, Eruption, Filatov&Karas, Uniting Nations.

Z kolei polską scenę muzyczną reprezentować będą: Maryla Rodowicz, Zakopower, Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Red Lips, Bolter, Rafał Brzozowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Norbi, Gromee, Wanda i Banda, Kombi, Ania Wyszkoni oraz największe gwiazdy disco polo: Sławomir & Kajra, Zenon Martyniuk i Bayer Full.

Ostatnią gwiazdą którą udało się zaprosić na "Sylwestra Marzeń z Dwójką" jest portorykański piosenkarz Luis Fonsi, autor największego hitu 2017 roku zatytułowanego "Despacito".

 

Imprezę w Zakopanem poprowadzą Barbara Kurdej Szatan, Tomasz Kammel, Rafał Brzozowski, Izabela Krzan oraz Adam Zdrójkowski. W wyjątkowej roli widzowie zobaczą także Norbiego. O choreografię zadba Agustin Egurolla i towarzyszący mu tancerze. Reżyserem widowiska będzie Konrad Smuga.

Kilkanaście kamer, dron oraz setki kilometrów kabli i doskonała ekipa realizacyjna to zaplecze największej imprezy u podnóża Tatr. A wszystko po to, aby widzowie Dwójki obejrzeli doskonałe widowisko.

Sylwester Marzeń z Dwójką, TVP2, 31 grudnia, godz. 20:00

Więcej informacji na stronie: https://www.zakopane.eu/aktualnosci/grudzien-2017/sylwester-marzen-z-prawdziwym-hitem-luis-fonsi-despacito

Gorlice

Mieszkańcy Gorlic przywitają nowy rok na Rynku.

Zagrają:

The Underground Man

Bartas Szymoniak

O północy przewidziany jest pokaz fajerwerków.

Dla najmłodszych od 15.00 do 17.00 na lodowisku OSiR Sylwester na lodzie. W programie gry i zabawy, zabawa z DJ Alpina, wybór króla i królowej lodowiska, wspólny toast, malowanie twarzy, słodycze i nagrody. O godz. 16.30 planowany jest pokaz sztucznych ogni.

 plakat Gorlice

Chrzanów

Bardzo ciekawie zapowiada się sylwester w Chrzanowie.

Władze tego miasta mają 2 propozycje dla swoich mieszkańców na tegorocznego Sylwestra w Chrzanowie - SZAMPAŃSKIE DISCO na rynku oraz SYLWESTROWA NOC FILMOWA w kinie Sztuka .

Ostatnią noc 2017 roku uświetni koncert w wykonaniu 9-osobowego składu DISCO NIGHT FEVER. Goście będą  się bawić w rytmach amerykańskiego disco/funky lat. 70. Impreza rozpocznie się o godz. 23:00 i potrwa do godz. 1:00. Nowy Rok przywitają pokazem laserowym dokładnie o północy połączonym z fire show.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza również serdecznie na Sylwestrową Noc Filmową.

plakat Chrzanów

 

Oświęcim

31 grudnia o północy odbędzie się  pokaz sztucznych ogni przed Oświęcimskim Centrum Kultury.

Powitanie Nowego Roku jest imprezą otwartą.

Nowy Sącz

Miasto Nowy Sącz organizuje imprezę sylwestrową na nowosądeckim Rynku w godz. 22.30 – 1.00, w programie zabawa z DJ, Zespół Atrament i Krzysztof Krawczyk, życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni.

plakat Nowy Sącz

 Wstęp wolny.  

 

 

 

 D.M