Jakość powietrza -Małopolska

 

 

 

motyl

To cykliczne wydarzenie w tym roku odbywało się 7 i 8 września.

Jak co roku na turystów i mieszkańców czekało wiele niecodziennych atrakcji ,które są  na co dzień niedostępne np .Zakład Karny w Nowym Wiśniczu z Dawnym Klasztorem Karmelitów Bosych.

W tych dniach wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków było darmowe (oprócz Kopalni Soli)

W tym roku postanowiłem odwiedzić Winnicę Chronów, Kościół pw. Ducha Świętego w Chronowie ,Zakład Karny w Nowym Wiśniczu z Dawnym Klasztorem Karmelitów Bosych i Muzeum Motyli Arthropoda.

W winnicy można było skosztować pysznych win i soku z winogron a także dowiedzieć się wszystkiego na temat hodowli winorośli,wytwarzania i przechowywania win.

Wracając z winnicy warto zatrzymać się w drewnianym kościółku pw. Ducha Świętego w Chronowie i posłuchać opowiadanych przez przewodnika ciekawych opowieści i historii związanych z tym kościołem i Chronowem.

W Nowym Wiśniczu z grupą turystów (nie tylko z powiatu bocheńskiego) zwiedzałem Zakład Karny i Dawny Klasztor Karmelitów Bosych.

Ostatnim miejscem w tym roku ,które odwiedziłem było Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni.

Olbrzymie zbiory(ponad 5,5 tys.okazów) motyli i innych owadów z całego świata zachwycają swoim pięknem.W tym roku można było nie tylko obejrzeć motyle w gablotach ale ,także zobaczyć żywe owady i dotknąć ich kruchych skrzydełek.

IMGP7148male
IMGP7138male
IMGP7162znmale
IMGP7200male
IMGP7213male
IMGP7217male

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie :facebook.com/NaszaMalopolska

 

D.M