Jakość powietrza -Małopolska

 

 

 


Sylwester 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami.

Jakie atrakcje przygotowały małopolskie miasta dla swoich mieszkańców?


Kraków
Kraków dla przybyłych gości przygotował aż 3 sceny. Na każdej znajdziemy zupełnie inny gatunek muzyczny, tak żeby każdy mieszkaniec Krakowa, mógł się bawić przy muzyce, którą kocha.
Największa z trzech scen stanie na Rynku .Pozostałe dwie - na Alei Róż w Nowej Hucie i na placu Wolnica.
Na scenie głównej na Rynku Głównym wystąpią Flirtini DJ set, BOKKA, KAMP!, Otsochodzi, gwiazda wieczoru - Quebonafide oraz Facheroia. Zabawa potrwa tu od 20:30 do 2 w nocy.
Na drugiej scenie - na Alei Róż, zagra Dj Vasil, który wprowadzi uczestników imprezy w rytmy lat 80.
Plac Wolnica przyciągnie wszystkich fanów muzyki etnicznej. Tu na scenie wystąpi Andrzej Zagajewski i Daniel Drumz.
Zamiast fajerwerków o północy na Rynku Głównym, będzie można podziwiać widowisko świetlne.

Tarnów
31 stycznia od godz. 23.00 do 0:30 na Rynku będzie puszczana muzyka rozrywkowa, natomiast o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
Przewidywane jest także złożenie życzeń mieszkańcom. Warto zaznaczyć, że to będą ostatnie sylwestrowe „fajerwerki”, od przyszłego roku będą bowiem organizowane pokazy laserowe.
Tarnów postanowił dołączyć do miast przyjaznych nie tylko mieszkańcom, ale także zwierzętom przebywającym na jego terenie, ograniczając im stres spowodowany fajerwerkami.


Zakopane
Zimowa stolica Polski przygotowała z Telewizją Polska - "Sylwester Marzeń z Dwójką".sylwester zakopane 2018
Na Równi Krupowej wystąpią takie gwiazdy jak: Sławomir i Kajra ,Zenek Martyniuk, Marcin Miller z zespołem Boys, Radosław Liszewski z zespołem Weekend, trio z Małopolski Komodo. Podczas Sylwestra Marzeń widzowie Dwójki będą się bawić w rytmach „Ci Sara” i „Felicita” w wykonaniu Al Bano i Rominy Power, „Acapulco” Ricchi e Poveri oraz największych przebojów Thomasa Andersa z legendarnego zespołu Modern Talking.

Zobaczymy również: Natalię Szroeder, Sylwię Grzeszczak, Margaret, Papa D, Marcina Sójkę, Michała Szczygła i wielu innych znakomitych artystów.
Imprezę w Zakopanem poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel. O relacje zakulisowe zadbają Norbi oraz Damian Michałowski z Radia Zet.


Nowy Sącz
W Nowym Sączu wystąpią:Jan Stosur,zespół Ble Ble i Urszula,przed północą życzenia dla mieszkańców oraz przybyłych gości złoży Pan Ludomir Handzel - Prezydent Miasta.

sylwester2019
Niepołomice
Powitanie Nowego Roku tradycyjnie odbędzie się na niepołomickim rynku.
Impreza rozpocznie się około 23.00 i potrwa do 1.00. O odpowiednią atmosferę świętowania zadba profesjonalny DJ. Na północ planowane są życzenia, które jak co roku złoży Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach. Wszystko to odbędzie się w oprawie pokazu sztucznych ogniu zza Zamku Królewskiego.
Jednocześnie podczas wydarzenia podawany będzie miód pitny oraz grochówka polowa.


Wadowice
Jak co roku, tak również 31 grudnia 2018 roku nie zabraknie barwnego i kolorowego pokazu fajerwerków. Punktualnie o godzinie 19:00 niebo nad Placem Jana Pawła II rozświetlą niesamowite sztuczne ognie. Wcześniej bo o godzinie 18.30 na najmłodszych czekają animacje i pokaz ledowego hula-hop.


Oświęcim
W tym roku plenerowy sylwester w Oświęcimiu odbędzie się na Rynku Głównym, a nie jak do tej pory przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Nowa będzie też formuła imprezy. Zamiast ogni sztucznych mieszkańcy zobaczą pokaz laserowy, który wzbogacony zostanie o noworoczną animację laserową. Towarzyszyć mu będzie muzyka. Pożegnanie starego roku i powitanie nowego rozpocznie się o godzinie 23.30.– W tym roku podczas tradycyjnego spotkania sylwestrowego będzie trochę nowości. Zmieniło się nie tylko miejsce, ale też formuła. Wzorem innych miast odchodzimy od sztucznych ogni na rzecz pokazu laserów przestrzennych. Oświęcimianom podobała się taka prezentacja podczas otwarcia Muzeum Ratusz, stąd postanowiliśmy, że żegnając 2018 roku zamiast huków i wystrzałów przygotujemy wizualne widowisko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii przyjaznych zwierzętom i środowisku. Na jednej z kamienic wyświetlony będzie też noworoczny mapping. Organizatorem imprezy jest Oświęcimskie Centrum Kultury.


Olkusz
Sylwester na olkuskim lodowisku od dwóch lat przyciąga wielbicieli nietuzinkowych sposobów na powitanie Nowego Roku. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w tym wydarzeniu, mają szansę nadrobić zaległości w tym roku.
Sylwester na lodowisku rozpocznie się o godzinie 19:00 występem łyżwiarzy. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Olkusza Romana Piaśnika. Wstęp i wypożyczenie łyżew za darmo!

sylwester 2018 plakat

Chrzanów
Wyjątkowa zabawa z wodzirejem na Placu Tysiąclecia oraz pełną dobrego kina Sylwestrową Noc Filmową 2018/2019 do kina Sztuka. W tym roku czekają trzy pokazy filmowe, w tym aż dwa przedpremierowe! O północy pokaz sztucznych ogni.

sylwester 2018

Brzesko
"Urząd Miasta nie organizuje świętowania Sylwestra w plenerze."

 

 

Dziękuję pracownikom urzędów miast za przesłanie informacji i zdjęć ,które pomogły mi w napisaniu artykułu.
Dariusz Mikoś.